Doradztwo technologiczne
w obszarze gospodarki wodno-ściekowej

Przedsiębiorstwo SKUMA jest firmą rodzinną, założoną w 2016 roku. Głównym obszarem działalności jest inżynieria oraz związane z nią doradztwo technologiczne w zakresie technologii wody. Fundamentem firmy jest zespół doświadczonych technologów specjalizujących się w układach wodno-ściekowych w branży komunalnej i przemysłowej. W początkowych latach działalności firma skoncentrowana była w szczególności na doradztwie technologicznym. Wraz z rozwojem, działalność przedsiębiorstwa została zdywersyfikowana o dostawy reagentów do obiektów wodno-ściekowych na obszarze całego kraju.

Zajmujemy się współpracą w zakresie doradztwa technologicznego
oraz dostawą reagentów stosowanych w obszarach wodno-ściekowe.
 • Posiadamy 25 letnie doświadczenie.
 • Zespół doświadczonych technologów specjalizujących się w układach wodno-ściekowych zarówno w branży komunalnej jak i przemysłowej.
 • Zdobytą wiedzę wykorzystujemy w projektowaniu własnych produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
 • Linia produktów SKUMA bazuje na najwyższej jakości surowcach, zaprojektowanych indywidualnie dla każdego klienta w technologii Tailor Made.

Najważniejszym  elementem składającym się na sukces firmy to: 25 letnie doświadczenie właściciela, ogromna wiedza oraz profesjonalny  zespół. Zaangażowanie, pasja, doświadczenie oraz ciężka praca to nasze mocne strony. Wciąż wytyczamy sobie nowe cele, które realizujemy dzięki zaangażowaniu pracowników tworzących firmę. Do naszej firmy staramy się pozyskać najbardziej utalentowane osoby a następnie inwestować  w dopasowane do ich potrzeb szkolenia, rozwój zawodowy oraz umożliwić im wykorzystanie swoich największych atutów podczas realizacji ambitnych zadań. Wraz z rozwojem, w ofercie przedsiębiorstwa pojawiła się linia produktów SKUMA bazująca na najwyższej jakości surowcach, zaprojektowanych indywidualnie dla klientów w technologii Tailor Made.

W obszarze działania firmy SKUMA można wyodrębnić następujące zagadnienia technologiczne:
 • OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW
  wspomaganie sedymentacji osadu wstępnego i czynnego, inaktywacja bakterii nitkowatych
 • OBRÓBKA OSADÓW
  wzrost suchej masy osadu, zwiększenie wydajności węzła odwadniania, zmniejszenie dawki polimeru
 • FERMENTACJA
  optymalizacja produkcji metanu, wzrost mineralizacji osadu
 • DEZODORYZACJA
  inaktywacja siarkowodoru w sieciach i przepompowniach